Prawidłowa waga dla 14-latki ze 160 cm wzrostu

Witam, chciałabym się zapytać cz waga mojej siostry jest prawidłowa. Ma 14 lat, 160 wzrostu i waży 42 kilo. Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że waży za mało jak na swój wzrost. Z góry dziękuję za odpowiedź :-). Miłego dnia życzę.

Dzień dobry :)

Wskaźnik BMI Pani siostry wynosi 16,41. Taka wartość na siatkach centylowych odpowiada linii 10 centyla, co oznacza, że Pani siostra jest szczupła. Prawidłowa masa ciała powinna mieścić się między 25 a 85 centylem, co przy podanym wzroście odpowiada masie ciała między 45 a 59 kg. Wiek 14 lat jest jednak czasem dość intensywnego rozwoju organizmu, zatem proporcje w budowie ciała mogą się niebawem zmienić.

Bardziej miarodajnym wskaźnikiem jest ocena budowy ciała pod kątem zawartości m.in. tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie. Takie informacje można uzyskać z badania o nazwie Analiza Składu Ciała.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA