Prezerwatywa została we mnie. Czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie
W zeszłym tygodniu, z piątku na sobotę, doszło do zbliżenia. Dwa dni wcześniej, czyli w czwartek skończył mi się okres. Moje cykle trwają średnio 28-30 dni. W czasie stosunku byliśmy zabezpieczeni, jednak prezerwatywa została we mnie. Za pierwszym razem mój partner zawsze ma dość intensywne wytryski. Dziś mija tydzień od tego zdarzenia.
Czy mogę już zrobić test? Czy będzie on wiarygodny?
Z góry dziękuję za odpowiedź

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Najwcześniej hormon beta HCG wykrywany jest w surowicy krwi, bo już po ok. 7 dniach. Natomiast testy wykonywane z moczu - dodatnie są po ok. 10-14 dniach od zapłodnienia.