Heterozygota a utrzymanie ciąży

W związku z poronieniem miałam wykonane badanie Mutacji c677T A1298C w genie reduktazy metyleotetrahydrofolianowej (MTHFR). Wynik: w dostarczonym materiale stwierdzono heterozygote odnosnie pozycji 677 genu MTHFR oraz normalny genotyp odnosnie pozycji 1298 genu MTHFR. Proszę o wyjaśnienie czy może być to związane z problemami z utrzymaniem ciąży oraz z czym ten wynik się wiąże. Czy heterozygota może mieć wpływ na utrzymanie ciąży? Czy to ona może być przyczyną poronienia? I w związku z tym chciałabym zapytać co dalej. Czy mimo wystąpienia heterozygoty mogę dalej starać się o dziecko czy jednak ryzyko poronienia jest zbyt duże i nie powinnam próbować? I jeśli mogę próbować to czy jest coś, co mogłabym zastosować, by utrzymać ciążę? Może rozwiązaniem byłoby podjęcie jakiegoś leczenia? Z góry dziękuję za wszystkie porady. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik powinien zinterpretować specjalista, który zlecił wykonanie badania.