Detekcja mutacji C677T a kontynuowanie przyjmowania kwasu foliowego w dawce 5 mg

Witam Obecnie jestem w 33 tc. Na ostatniej wizycie poprosiłam lekarza prowadzącego o receptę na kwas foliowy w dawce 5mg - biorę od początku ciąży. Pan doktor stwierdził ze już czas odstawić kwas foliowy, ale teraz przypomniało mi się że mam potwierdzone badaniami : detekcja mutacji C677T w genie - homozygota CC detekcja mutacji A1298C w genie - heterozygota AC Czy w takim przypadku nie powinnam kontynuować brania kwasu foliowego w dawce 5mg? Dodatkowo biorę femibion 2 Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się koniecznie do lekarza prowadzącego ciąże i powiedzieć o wykrytej mutacji. Czy jest Pani pod opieką hematologa? jak była wykryta mutacja?