Co oznacza wynik badania genetycznego w ginekologii?

witam, proszę o interpretacje mojego wyniku Stwierdzono genotyp homozygotyczny C/C wariantu C677T w genie kodującym enzym reduktazę metylenotetrahydrofolianu (MTHFR). Obecność genotypu C/C nie wpływa na zmianę aktywności tego enzymu. W populacji polskiej stwierdza się występowanie około 52% pacjentów homozygotycznych C/C. Stwierdzono obecność wariantu heterozygotycznego A1298C co może powodować nieznaczny wzrost ryzyka łagodnej hiperhomocysteinemii (15 - 30 umol/l). Nosicielstwo genotypu A/C polimorfizmu A1298C genu MTHFR należy rozpatrywać w powiązaniu z genotypem C/T polimorfizmu C677T, gdyż może prowadzić do obniżenia aktywności enzymu MTHFR do około 30-40%. Staram się o ciąże wiele lat, czy ta mutacja powoduje że mój organizm nie przyswaja kwasu foliowego , czy muszę brać jakiś specjalny kwas foliowy? Kariotyp prawidłowy

Pacjentki mogą otrzymać od ginekologa zalecenie suplementacji folianów, zamiast stricte kwasu foliowego. proszę konsultować się bezpośrednio z lekarzem kierującym Pani diagnostyką. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.