Problem z mierzeniem poziomu glukozy w ciąży

Witam, Mam wykryta cukrzyce ciazowa i codziennie robie pomiary glukozy glukometrem. Chcialam zapytac czy ma znaczenie to czy krew po ukluciu poleci sama a to czy trzeba ucisnac palec zeby poleciala, czy wtedy wynik jest prawidlowy? bo ja prawie za kazdym razem mam z tym problem i musze ucisnac palec. Prosze o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Nie powinno się naciskać palca. Przed ukłuciem, kilkanaście minut proszę wypić 2 szklanki wody. Krew powinna wypływać swobodnie. Zawsze przed ukłuciem proszę umyć ręce oraz kuć się w boczną powierzchnię opuszek palców, to mniej boli.