Problem z nieświeżym oddechem od roku

Witam. Od roku czasu mam problem z nieświeżym oddechem. Byłem u stomatologa i wszystko jest ok. Nastepnie poszedlem do gastrologa i zrobiłem gastroskopie (kamera do żołądka) wszystko jest ok. Lekarz powiedział mi jeżeli mnie nic nie boli,nie mam problemów z jedzeniem bo jem wszystko ,Nie wiem co mam robić proszę o pomoc. Naprawdę mi to przeszkadza .

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

proszę skonsultować się z periodontologiem - to lekarz który powinien poradzić sobie z problemem helitozy
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przyczyn nieświeżego oddechu może być wiele. Zaczynając od chorób jamy ustnej - skoro Pana stomatolog nie zdiagnozował problemu, warto by było udać się na konsultację do specjalisty periodontologa ( oceni ilość śliny, stan kieszczeni przyzębnych, efektywność Pana zabiegów higiecznych domowych ( też czyszczenie języka ) oraz badanie stężenia lotnych związków siarki w wydychanym powietrzu ).
Jeśli przyczyny stomatologiczne zostaną wykluczone, powinien Pan udać się do laryngologa ( przewlekły nieżyt nosa, zapalenie zatok etc ).
Również inne choroby ogólnoustrojowe mogą powodować halitozę -> cukrzyca, zaburzenia hormonalne, STRES, choroby nerek i wątroby, płuc. Także diety odchudzające oraz leki zażywane przy nadciśnieniu.
Może udać się Pan na konsultację do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Pana do poszczególnych specjalistów.
W międzyczasie proszę, w miarę możliwości, częściej szczotkować zęby i język oraz stosować płukanki ( przy silnych objawach dobrze sprawdza się Listerin ).