Problem z rumieńcami a stosowanie leków Pentase i Ferrum

Biorę Pentase 3*1g oraz Ferrum Lek 2 *5ml. Rok czasu brałem infliximab ale od tego czasu minął już ponad rok. Dodam że dostałem dziewięć kroplówek po czym nastąpiła reakcja alergiczna i wykluczyli mnie z leczenia. A teraz pojawił się ten problem z tymi rumieńcami.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa. Nie wykluczona jest kolejna reakcja alergiczna na stosowane leki. Wart także podkreślić, że czasami skóra ma tendencję do tworzenia się drobnych wylewów podskornych lub właśnie zaczerwienienia. Dzieje się to zwykle określonych warunkach np, stres, temperatura itp.