Problemy w komunikacji pomiędzy partnerami

Witam mam pytanie jestem z partnerem od ponad 5 lat i nie umiemy się dogadać.On nie okazuje żadnych uczuć,nie przytula nie żartuje zero czegokolwiek tak jakbym była jego koleżankom.Ciągle jest o to kłótnia tzn ja się kłócę bo on ciągle milczy,nie wiem czy się stresuje i nic mu się nie chce nie wiem co mam robić.Twierdzi ze skoro wiecznie mi nic nie pasuje to ze mu się wszystkiego odechciewa.Proszę o rade.Co robić?

Może być również tak, że Pani partner rzeczywiście ma "stępioną" emocjonalności i odczuwanie. Wydaje mi się zasadnym konsultacja ze specjalistą. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę rozważyć konsultacje u psychoterapeuty, który zajmuje się terapią par (małżeńską). W zależności od rozpoznania Państwa trudności może zaproponować terapię pary i/lub ter.indywidualną.

Dobrym pomysłem byłaby wspólna konsultacja u psychologa (może się pani na pierwszą wizytę wybrać sama). Po zebraniu dokładnego wywiadu psychologicznego, dotyczącego między innymi historii i dynamiki waszej relacji będzie można zaproponować dalsze postępowanie, na przykład podjęcie psychoterapii dla par.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam serdecznie,
W związku niezwykle ważnym elementem jest komunikacja. Dzięki niej możemy dowiedzieć się, zrozumieć, co czuje druga osoba. Dzięki niej wiemy czego od nas oczekuje partner. W sytuacji braku dialogu trudno o porozumienie. Jednocześnie istotnym wydaje się odnalezienie przyczyny dlaczego jej nie ma, tj. czy wynika to z cech temperamentalnych Was partnerów, czy też z jakis innych powodów. Dlatego wskazana byłaby szczera, spokojna i raczej konkretna rozmowa dotycząca tego problemu między Wami.
Jeśli nie dojdziedzie do porozumienia, może warto udać się na terapie par? W końcu jest o co walczyć - 5 lat związku.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak