Problemy w związku i napady nerwicy

Witam.Mam 24 lata.Od jakiegoś czasu mam problemy w związku.Strasznie się tym denerwuję i stresuję.Nie radzę sobie z prostymi rzeczami.Dużo płaczę.Cierpię na brak koncentracji, zapominam o wielu prostych rzeczach, jestem wiecznie zmęczona i nie mogę się na niczym skupić.Mam napady nerwicy jak się pokłócimy i wygaduję straszne głupoty.Cała się trzęsę i drżę.Nie panuję nad tym.Czuję się jakbym miała schizofremię albo jakiegoś rodzaju depresję? Do kogo się mam zwrócić? Psycholog czy psychiatra? Kaja

Dzień dobry,

Może Pani udać się do lekarza psychiatry lub psychoterapeuty. Jeżeli lekarz psychiatra stwierdzi, że w Pani przypadku odpowiednią metodą leczenia jest psychoterapia to zaproponuje to Pani. I odwrotnie, psychoterapeuci również kierują do lekarza psychiatry.
Może Pani spróbować np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ lub prywatnie.