Problemy z komunikacją i diagnoza w kierunku autyzmu

Moj synek ma problemy z komunikacja, jakie sa dobre cwiczenia na poprawe kontaktu wzrokowego i lepsza komunikacje? Wspomne rowniez ze maly jest w trakcie diagnozy w kierunku autyzmu.

Witam. Napisała Pani zbyt mało szczegółów, by móc coś konkretnego polecić. W jakim wieku jest dziecko, jakiego typu sa to problemy z komunikacją? Czy syn się w ogóle nie komunikuje w żaden spsoób, czy też nie komunikuje się werbalnie? Jakie jest rozumienie mowy u dziecka? Radziłabym udać się na konsultacje do neurologopedy mającego doświadczenie w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Koniecznie trzeba będzie podjąć terapię zarówno logopedyczną jak i rozwojową. Specjaliści wypracują z dzieckiem to co jest w danym momencie możliwe do opanowania i dla Państwa również przygotują odpowiednie ćwiczenia.
W domu dużo mówić do dziecka, pokazywać rzeczy, obrazki w książkach, czytać i chwalić za najdrobniejsze efekty.
PozdrawiamAM