Problemy z koncentracją u 20-latka

Mam problem ze skupieniem się nie potrafię skupić się na jednej rzeczy tylko skupiam się na każdej po trochu i to mi przeszkadza w życiu codziennym. Jest może na to jakiś sposób by móc zwiększyć swoje skupienie na jednej rzeczy zamiast na wielu ?

Piotr Pilarski

Witam,

trudności w obrębie koncentracji uwagi mogą mieć różne podłoże. Istotne byłoby przeprowadzenie badania funkcji poznawczych u psychologa oraz wizyta u neurologa. Polepszenie funkcjonowania uwagi można osiągnąć poprzez trening funkcji poznawczych. Równie pomocna w takich sytuacjach bywa psychoterapia.

Pozdrawiam.

Witam,
trudności związane z długotrwałym koncentrowaniem się na jednym zadaniu mogą wynikać z różnych przyczyn. Przed określeniem możliwości pracy nad tą sferą ważne byłoby określenie m.in, od kiedy utrzymują się opisywane objawy, czy w ostatnim okresie doznał Pan jakiegoś urazu głowy, czy doświadcza Pan innych trudności, np. obniżonego nastroju. Z tego względu warto byłoby skorzystać z konsultacji z psychologiem i wykonać podstawowe testy neuropsychologiczne. Jeśli w ostatnim okresie doświadczył Pan jakiegoś poważniejszego urazu można też pomyśleć o konsultacji u neurologa.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl