Problemy z odchudzaniem a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

witam chcialabym schudnac, kilka razy probowalam ale zawsze wracalam do starych nawykow bo nie bylo rezultatow:( czy ta moze byc przyczyna tabletek andty?

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne mogą wpływać na wagę ciała, ze względu na to że przyczyniają się do zatrzymania wody w organizmie. Jednak przy stosowaniu odpowiedniej diety i przynajmniej przy minimalnej aktywności fizycznej powinna Pani chudnąć. Być może dieta, którą Pani wprowadzała była źle zbilansowana i nie odpowiadała Pani zapotrzebowaniu energetycznemu. Zastanawiam się czy jadłospis był dobrany przez specjalistę dietetyka czy może eksperymentowała Pani samodzielnie?
Aby ocenić dlaczego nie było efektów Pani starań chętnie prześledzę Pani dietę. Jeżeli jest Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień: co Pani zjada, jakie ilości, jak często, ile czasu przed snem jest ostatni posiłek itp. Ja przeanalizuje i wskażę ewentualne błędy oraz udzielę cennych wskazówek

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Wina prawdopodobnie leży po stronie Pani diety i nawyków żywieniowych. Proszę udać się do dietetyka w celu zbilansowania właściwej diety.

Pozdrawiam serdecznie