Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z odżywianiem u nastolatki a rozmowa z rodzicami

Witam ! Mam 14 lat . Przez niespełna 4 miesiące schudłam 20 kg. Mam 173 cm wzrostu i ważę 48 kg. Wiem , że mam problem z odżywianiem. Przeliczam wszystkie kalorie , myślę jak je spalić . Rodzice powiedzieli, że nie dadzą mi pieniędzy na lekarzy przez moją głupotę ,,Bo zachciało mi się chudnąć " . Zdaję sobie sprawę z tego , że muszę zacząć się leczyć. Jak łagodnie z nimi porozmawiać i poprosić o pieniądze i wizytę u psychiatry. Ja nie chcę chorować i być szkieletem. Pomóżcie !!!
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Jak wpłynąć na swoją samoocenę?

Witaj, Wstępuje u Ciebie klasyczny przypadek anoreksji z tą różnicą że masz tego świadomość - to bardzo ważny krok. Spróbuj jeszcze raz porozmawiać z rodzicami na spokojnie. Podczas rozmowy, albo przed pokaż im artykuł na temat tej choroby http://www.nowinylekarskie.ump.edu.pl/uploads/2011/3/184_3_80_2011.pdf, która jest bardzo niebezpieczna i zagraża życiu. Też możesz sobie pomóc. Przestań liczyć kalorie i zwracać uwagę na to ile jesz. Jedz produkty pełnowartościowe, dodawaj oliwę z oliwek do sałatek, nasączaj nią pieczywo. Jedz warzywa i owoce. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

To ważne, że jest Pani świadoma trudności i zmotywowana do podjęcia walki z nią. Jeśli jest Pani pełnoletnia- można także skorzystać z pomocy lekarza psychiatry w ramach NFZ (czyli nieodpłatnie). Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub NZOZach mających kontrakt z NFZ. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania. Lekarz będzie mógł także skierować na psychoterapię do psychologa lub specjalistycznego ośrodka zajmującego się leczeniem zaburzeń odżywiania.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy