Problemy z zasypianiem niemowlaka

Witam, jestem wykończona...moje mam problem z uspaniem dziecka. O godzinie 20 - kąpiel, zaraz po nim jedzenie ( mleczko ), o godzinie 22 znowu mleczko i zwykle dziecko przesypiało całą noc...teraz znowu podobnie o 22 podaję mleko jednak dziecko pomimo tego, że jest bardzo zmęczone ma problem z uśnięciem, jest marudne, płacze, to trwa nawet do pierwszej w nocy ; (

Dzień dobry.
Nie wiem ile miesięcy ma dziecko ale rozumiem że do 1 roku? Niemowlę, ponieważ stosunkowo niedawno pojawiło się na świecie poza brzuchem mamy, potrzebuje czasu na przystosowanie. Tak naprawdę nawet drobne z punktu widzenia osoby dorosłej czynniki, mogą mieć bardzo duży wpływ na funkcjonowanie takiego maluszka. Zmiany zachowanie mogą być spowodowane wieloma czynnikami, np. ostatnio coś się zmieniło w rodzinie, maluszek ząbkuje, okres intensywnego wzrostu, temperatura w pomieszczeniu, kolki.Oczywiście proszę porozmawiać również z lekarzem pediatrą.
Pozdrawiam