Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze wzrokiem i drętwienie rąk a stwardnienie rozsiane

Dobry wieczór.Mam problemyz widzenie(mgliste widzeniejest tak cały czas.okulista powiedział, ze nie ma się do czego przyczepić-mała nadwzroczność,jeden z nerwów wzr blady, widzę różnie ten sam kolor i mam bardzo napiętą gałkę oczną.Skierował mnie na OCT, pole widzenia - kinetyczne i na 1 miejscu do neurologa.czy bladość nerwu i różna intensywność widzenia kolorów może wskazywać na SM.Parę miesięcy temu przez kilka tygodni drętwialy mi i sztywniały dłonie, szczególnie palce.
ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, opisywane dolegliwości wymagają wykluczenia SM przez neurologa i rzeczywiście okulista postąpił prawidłowo, kierując do innego specjalisty.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Konieczna ocena neurologiczna i okulistyczna Ważne badanie pola widzenia na barwę białą i czerwoną, WPW = Wzrokowe Potencjały Wywołane Zwykle decydujący dla rozpoznania SM jest wynik badania MRI z kontrastem Twarda bolesna gałka oczna to często objaw jaskry! Mam nadzieję, że Pni dolegliwości nie są objawem SM, a raczej są objawem zwyrodnienia kręgosłupa i zmian naczyniowych. Pozdrawiam.

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy