Zapalenie nerwu wzrokowego a stwardnienie rozsiane
witam 5 lat temu przeszłam pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Robiono mi rezonans wyszly drobno punktowe zmiany demelizacyjne po podani kontrastu brak wzmocnienia ich oraz stan zapalny sitowia i zatoki szczękowej. Czy to zapalenie nerwu może mieć związek z SM? Czy silny stres też mógł wplynac u mnie na oczu.? Od tamtej pory nie mam żadnych oznak które wskazywały by na SM.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego może mieć związek z SM. Pomimo braku objawów, okresowo powinna się Pani kontrolować u specjalisty neurologa. Stres nie jest bowiem przyczyną takich objawów.