Prośba o analizę wyniku MR kręgosłupa

Proszę o objaśnienie mi wyniku MR.Miernie pogłębiona fizjolog.lordoza kręgosłupa w pozycji badania. Częściowo obniżony sygnał i wysokość krążka m-k L5/S1 na tle dehydratacji.Na poziomie L4/L5 dokanałowe uwypuklenie krążka m-k bez cech ucisku na struktury nerwowe.Na poziomie L5/S1 tylna protruzja krążka m-k zmniejszająca przednią rezerwę płynową kanału i nieznacznie modelująca worek oponowy.Zaostrzenia krawędzi trzonów.Drobna torbielka okołokorzeniowa segmentu S3.Dziękuję.Anna 34 Biała Podlaska

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Badanie uwidoczniło również torbiel.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.