Co oznacza wynik MR 38-latki?

Witam wynik rezonansu magnetycznego u 38-latki Esowata skolioza. Nieco spłycona lordozalędzwiowa . Na poziomie L4/L5 lewoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego oraz redukcją rezerwy płynowej okołokorzeniowo po stronie lewej. Na poziomie L5/S1 okrężne uwypuklenie krążka międzykregowego z modelowaniem worka oponowego oraz redukcją rezerwy płynowej okołokorzeniowo obustronnie. Uwidoczniony fragment rdzenia kręgowego bez ognisk patologicznego sygnału. Proszę o rozpoznanie .

Opis MRI jak wyżej
Skolioza i zmiany krażków :"Esowata skolioza. Nieco spłycona lordozalędzwiowa . Na poziomie L4/L5 lewoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego oraz redukcją rezerwy płynowej okołokorzeniowo po stronie lewej. Na poziomie L5/S1 okrężne uwypuklenie krążka międzykregowego z modelowaniem worka oponowego oraz redukcją rezerwy płynowej okołokorzeniowo obustronnie. Uwidoczniony fragment rdzenia kręgowego bez ognisk patologicznego sygnału."
Do interpretacji klinicznej
Trudno powiedzieć, Jakie inne objawy, wywiad, obciążenia chorobowe?
Jaki tryb pracy, życia, sen, nastrój? ; Jakie leki??
Konieczna pełna konsultacja neurologiczna ; ocena ogólnego stanu zdrowia
Pozdrawiam