Czy wynik badania MR kręgosłupa jest wskazaniem do leczenia operacyjnego?

Dzień dobry, czy wynik badania MR kręgosłupa C jest wskazaniem doleczenia operacyjnego? Dolegliwości bólowe w obrębie szyi, barku prawego z drętwieniem prawej ręki i jej osłabieniem, odczuwam również ucisk gardła. Kyfotyczne ustawienie kręgosłupa C. Odwodnienie i obniżenie wysokości krążków m-k na poziomach C3-C4, C4-C5, C5-C6, C6-C7. Zmiany zwyrodnieniowe na tych poziomach, pod postacią osteofitów na ich krawędziach. Na poziomie C3-C4 centralno-prawoboczne uwypuklenie krążka m-k wraz z osteofitami z krawędzi trzonów ogranicza rezerwę płynową rdzenia i światło otworu międzykręgowego. Na poziomie C4-C5 osteofity z krawędzi trzonów nieznacznie ograniczają rezerwę płynową rdzenia. Na poziomie C5-C6 centralna przepuklina krążka m-k wraz z osteofitami z krawędzi trzonów ogranicza rezerwę płynową rdzenia i zwęża otwory m-k Na poziomie C6-C7 osteofity z krawędzi trzonów nieznacznie centralnie ograniczają rezerwę płynową rdzenia. Na pozostałych, badanych poziomach przepukliny dokanałowej, stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych w badanym zakresie. Dziękuję za odpowiedź

Decyduje nie opis MRI kręgosłupa szyjnego, gdzie opissano patologiczne ustawienie kyfotyczne i zmiany zwyrodnieniowe dysków; Opisuje Pani lat 54: " Dolegliwości bólowe w obrębie szyi, barku prawego z drętwieniem prawej ręki i jej osłabieniem, odczuwam również ucisk gardła. W MRI: Kyfotyczne ustawienie kręgosłupa C. Odwodnienie i obniżenie wysokości krążków m-k na poziomach C3-C4, C4-C5, C5-C6, C6-C7. Zmiany zwyrodnieniowe na tych poziomach, pod postacią osteofitów na ich krawędziach. Na poziomie C3-C4 centralno-prawoboczne uwypuklenie krążka m-k wraz z osteofitami z krawędzi trzonów ogranicza rezerwę płynową rdzenia i światło otworu międzykręgowego. Na poziomie C4-C5 osteofity z krawędzi trzonów nieznacznie ograniczają rezerwę płynową rdzenia. Na poziomie C5-C6 centralna przepuklina krążka m-k wraz z osteofitami z krawędzi trzonów ogranicza rezerwę płynową rdzenia i zwęża otwory m-k Na poziomie C6-C7 osteofity z krawędzi trzonów nieznacznie centralnie ograniczają rezerwę płynową rdzenia. Na pozostałych, badanych poziomach przepukliny dokanałowej, stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych w badanym zakresie. "

Ważne objawy i wyniki leczenia zachowawczego , rehabilitacji i stan ogólny i neurologiczny PACJENTA !

Opis badania MRI do interpretacji klinicznej, CD do obejrzenia. . Ważny PACJENT: skargi, dolegliwości, objawy neurologiczne, Ważny stan ogólny, obciążenia chorobowe, tryb życia, pracy , aktywność fizyczna, ćwiczenia; Warto też uwzględnić wiek, ogólną formę, stan fizyczny i psychiczny: nastrój, stresy, zaburzenia snu Ważne wszystkie przyjmowane leki, Historia leczenia, przebyte operacje, zabiegi Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ; wywiad, badanie, analiza wyników badań