Prośba o interpretację wskaźnika Pearla

Witam. Proszę o interpretację wskaźnika Pearla. Wszelkie źródła podają że to ilość ciąż/ 100 par/ rok. Czyli wskaźnik 2 oznacza 2 ciąże. W takim razie co oznacza wskaźnik 0,2-0,5? Kawałek kobiety zaszedł w ciążę? Proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

To oznacza iż 2- 5 kobiet na 1000, a że wskaźnik jest na 100 to dlatego jest 0,2 i 0,5