Czy regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych daje 100% skuteczności?

czy branie regularnir tabletek antykoncepcyjnych daje 100% gwarancje nie zajścia w ciążę?

Małgorzata Panek

Regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych o stałej porze daje wysoką , ale nie 100% skuteczność zapobiegania niechcianej ciąży. Wskaźnik Pearla, mówiący o skuteczności, to 0,2-0,5 ciąż na 100 kobiet stosujących tę metodę.
Pozdrawiam