Prośba o interpretację wyniku testu ciążowego

Witam wszystkich:) prosze mi powiedzieć czy jeżeli zrobiłam test i jedna kreska w obszarze t jest jaśniejsza to jestem w ciąży??? dziękuje za odpowiedż:)

Renata GrzechociĹska

Witam.
Test ciążowy z moczu należy odpowiednio oceniać, zgodnie z zaleceniami w instrukcji, tzn. w odpowiedniej minucie o odpowiedniej porze dnia, najlepiej rano, gdyż wtedy stężenie B-hCG w moczu jest wysokie. Jeżeli nie jest Pani pewna może Pani wykonać test ponownie lub zrobić badanie krwi, które wykluczy bądź potwierdzi ciążę.
Pozdrawiam