Prośba o ocenę badania MR kręgosłupa u 57-latki

Badanie MR, proszę o ocenę Zniesienie fi lordozy odc szyj z kiifotycznym ustawieniem C3- C6 Cechy dehydratacji krążkow mk. Obniżenie wys krazkow mk C4C5,C5C6,C6C7Przepuklina mkC3C4 modelująca przednią pow worka Na dolnych tylno-prawobocznych krawędziach trzonów kręgów C4C5 osteofity zwężające prawe zachyłki boczne w C4C5i C5C6 oraz kolidujące z prawymi korzeniami nerw. Na poziomie C4C5 całkowite zniesienie przedrdzeniowej przstrzeni płyn. Tylno-dwuboczna przepuklina mk C6C7 zwęzajaca zachylki

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.