Proszę o diagnozę takich wyników u 49-latki
Wykonane badania TK na poziomach L1-S1. Na poziomie L3-L4, L4-L5, L-S1 widoczne zwężenie przestrzeni m-k z objawem vacuum z tylnym uwypukleniem krążków m-k na ok. 4-5mm z modulacja worka oponowego. Spłycenie lordozay. Zmiany wytwórcze w stawach m-k. Proszę o z diagnozowanie.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Czy autyzm jest wyleczalny?
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.
Witam! W badaniu TK kręgosłupa ujawniono "dyskopatię piętrową" od L3 dp S1, oraz zmiany wytwórcze. Może to dawać dolegliwości nie tylko bólowe. Wskazana konsultacja neurochirurgiczna. Z pewnością zaproponują najlepszy sposób postępowania radykalnego lub zachowawczego. Powodzenia W. Ł.