Proszę o diagnozę takich wyników u 49-latki

Wykonane badania TK na poziomach L1-S1. Na poziomie L3-L4, L4-L5, L-S1 widoczne zwężenie przestrzeni m-k z objawem vacuum z tylnym uwypukleniem krążków m-k na ok. 4-5mm z modulacja worka oponowego. Spłycenie lordozay. Zmiany wytwórcze w stawach m-k. Proszę o z diagnozowanie.

Witam! W badaniu TK kręgosłupa ujawniono "dyskopatię piętrową" od L3 dp S1, oraz zmiany wytwórcze. Może to dawać dolegliwości nie tylko bólowe. Wskazana konsultacja neurochirurgiczna. Z pewnością zaproponują najlepszy sposób postępowania radykalnego lub zachowawczego. Powodzenia W. Ł.