Proszę o interpretację wyników badań morfologii krwi mojego 2-letniego synka

WBC +15,5, RBC 4,96, HGB 13,0, HCT 37,0, MCV 74,6, MCH 26,2, MCHC 35,1, PLT 386, LYMPH% 30,4, MXD% 5,0, NEUT% 64,6, LYMPH# +4,7, MXD# 0,8, NEUT# +10,0, RDW-CV 13,6% , PDW 11,3 fL, MPV 10,1fL, P-LCR 25,6%.
ponad rok temu

Witam!

Podwyższone jest stężenie i odsetek neutrofilów. Może to wynikać ze stanu zapalnego, lecz również stanowić sygnał alarmujący. Na pewno wskazana jest wizyta u pediatry, który zbierze wywiad i zbada dziecko. Informacje uzyskane w ten sposób powinny wiele wyjaśnić. Proszę nie wpadać w panikę, jednak nie zwlekać z wizytą, by niczego nie przeoczyć.

Pozostałe parametry są prawidłowe dla wieku i płci.

Pozdrawiam