Przebieg wizyty u proktologa

Strach przed proktologiem :( za parę dni mam wizytę i się boję :( ginekologa się nie boję ;) jak wygląda wizyta przy małych hemoroidach, podrażnieniu odbyty, problemów z wypróżnianiem? Mam sobie dzień wcześniej zrobić lewatywę? Czegoś nie jeść? Proszę o informację :)

Milena Lubowicz

Jedyną nieprzyjemną rzeczą w czasie tej wizyty będzie zapewne badanie per rectum. W tej chwili wykonuje się je na lewym boku, z podkurczonymi nogami. Nie jest ono bolesne, jedynie nieprzyjemne, zwykle chirurg-proktolog nakłada na palec żel z substancją przeciwbólową. Do badania tego nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać.
Pozdrawiam