Krwawienia po wypróżnieniu

Witam, od kilku miesięcy borykam się z krwawieniami po wypróżnieniu (krew jest na papierze toaletowym-śladowe ilości, różowa). Występuje co dwa/trzy tyg. Czuję wtedy delikatne szczypanie. Miałam bad. per rectum i anoskopie, proktolog stwierdził podrażnienie hemoroidu. Czopki i cycloamina pomagają ale takie krwawienie nawraca. Czy powinnam domagać się kolposkopii czy innych badań? Od proktologa czy lek. rodzinnego?

Aleksander Ropielewski

Z racji na Pani młody wiek w pierwszej koleności zakończyłbym leczenie hemoroidów. Dopiero po zakończonym leczeniu i dalszym utrzymywaniu się dolegliwości sugeruję pogłębienie diagnostyki o badanie kolonoskopowe. Skierowanie może Pani uzyskać zarówno od lekarza rodzinnego jak i gastroenterologa lub proktologa.