Ślady śluzu z domieszką krwi w kale

Dzień dobry, w ciągu ostatnich dwóch lat dwukrotnie zauważyłam małe ślady śluzu z domieszką krwi na stolcu. Byłam u proktologa, podczas badania per rectum stwierdził, że mam lekko podrażnione hemoroidy i to one mogą dawać takie objawy. Dodatkowo zlecił rektoskopię, niczego niepokojącego nie wykazała. Lekarz stwierdził, że nie ma wskazań do kolonoskopii. Dziś ponownie zobaczyłam mały ślad krwi na stolcu. Czy powinnam obawiać się raka? Trochę panikuję. Mam 30 lat i żadnych dodatkowych objawów.

Witam!
Ślad krwi świeżo czerwonej może pochodzić z podkrwawiających żylaków odbytu lub szczeliny odbytu. Proponuję jeszcze raz badanie per rectum(przez odbyt) i potwierdzenie rozpoznania.

Z poważaniem
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej