Przepływ w tętnicach kręgowych obustronnie dogłowowy, niskooporowy

Witam, ostatnio robiłam USG naczyń szyi i o to co mi wyszło: Tętnice szyjne wspólne, zewnętrzne i szyjne wewnętrzne obustronnie drożne, wskazują prawidłowe prędkości i spektra przepływów. Przepływ w tętnicach kręgowych obustronnie dogłowowy, niskooporowy. W tętnicy szyjnej wspólnej lewej częściowo zwapniała blaszka miażdżycowa grubości 2 mm. Grubość kompleksu intima-media 0,4 mm. Jest się czego obawiać?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Obecność blaszki miażdżycowej w przypadku jej powiększania może prowadzić w kolejnych latach do zmian w przepływie krwi. W tej chwili nie ma wskazań do interwencji. Wskazana jest konsultacja u lekarza prowadzącego, który odniesie wynik do Pani stanu zdrowia.