Przepuklina rozworu przełykowego i leki

Witam.Od 6 lat zażywam leki z grupy IPP,mam przepukline rozworu przełykowego,gdy zaprzestane brania lekow pieczenie wznawia sie po dwuch dniach,,czy te leki sa szkodliwe ,czy branie ich przez 6 lat zagrozi mojemu zdrowiu,jakie dalej srodki podjąc..prosze o odpowiedz...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane leki, jeśli jest taka konieczność, można przyjmować przewlekle. Jeśli jednak ma Pan przepuklinę rozworu przełykowego, warto rozważyć jej chirurgiczne leczenie. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą gastrologiem.