Przerwa w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych a ich rozpoczęcie

Biore tabletki Daylette. Dzisiaj nie udali mi sie kupić i nie dam rady wziasc tabletek w sobotę i w niedziele dopiero dostane pudelko w poniedzialek. Przez ta przerwe nie wiem jak zacząć od nowa tabletki.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania najszybciej jak tylko będzie to możliwe (jak tylko będzie Pani miała tabletki). Do tego czasu oraz przez pierwsze 7 dni proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie. Takie opóźnienie skutkuje bowiem obniżeniem skuteczności antykoncepcji.