Prześwity spowodowane wypadaniem włosów

Witam Od 3 miesiecy strasznie wypadaja mi wlosy, mam juz przeswity. Zrobilam jak na razie morfologie - wyniki wszystkie w normie, zelazo 78, prolaktyna 23, TSH (choruje na niedoczynnosc tarczycy ) 1,527. Mam jednak nadal niedobor wit D - 20 (w zeszlym roku bylo 10 a wlosy tak nie wypadaly). Do tego wyskakuja krostki na buzi. Jakie badania moge jeszcze zrobic? Zapisalam sie do endokrynologa, podejrzewam cos z hormonami, ale wizyta dopiero w styczniu.

Być może występuje deficyt minerałów, szczególnie cynku, który może prowadzić do niedoczynności tarczycy. Oznaczyłabym również dodatkowo ferrytynę.Ferrytyna to białko, którego zadaniem jest gromadzenie żelaza.Wynik pozwala ocenić poziom żelaza w organizmie. Niski poziom ferrytyny, to słaba konwersja T4 do T3