Przewlekła astma, Hashimoto i zapalenie krtani a poziom glukozy u 59-latki

moja babcia ma 59 lat i przwlekla astme. Niestety dodatkowo wykryto u niej hoshimoto-przyjmuje lek eutyrox a. 2 tygodnie temu byla w szpitalu leczona na zakrzep i ma zastrzyki. Nie ma wogole sily. Byala u lekarza rodzinnego i ma zapalenie krtani (3 dni antybiotyk) oraz zrobione badania na cukier i wyszlo po 2 godz. glukozy 185 mg/dl dostala lek formetic (przyjela 2 tabletki). Czemu mam nie ma sily czy to hoshimoto czy ten cukier? Prosze o pomoc

Dobry wieczór,

Babcia może być osłabiona z wielu powodów. Po pierwsze jest w trakcie antybiotykoterapii z powodu choroby. Po drugie ma chorobę Hashimoto, czyli niedoczynność tarczycy - pytanie, czy dawka leku została optymalnie dobrana? Po trzecie ma nieprawidłową tolerancję glukozy, co może dodatkowo wpłyać na jej osłabienie. Po trzecie przewlekła astma nie koniecznie dodaje siły..Z uwagi na przebytą zakrzepicę warto również oznaczyć stężenie D-dimerów we krwi ii sprawdzić, czy wszystko w porządki. Proszę zabrać babcię do dobrego internisty, żeby przeanalizował cały obraz chorób. Babcia tak napradę jest w wieku średnim, dlatego trzeba robić wszystko, aby jak najszybciej wróciła do "świata żywych"

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz