Przewlekły stan zapalny w badaniu kolposkopowym

W badaniu kolposkopowym lekarz stwierdził przewlekły stan zapalny i drobne zmiany na granicy ASCUS/ LSIL. Koliocytoza bez cech dysplazji. Mam Hpv 16 i ureaplasme. Ureaplasme leczyłam dwa razy - najpierw azytromecyna 1 g. w jednej dawce i za tydzień to samo. Po ok. miesiącu - doxycyklina przez 14 dni 2 razy dziennie. Ureaplasma jest nadal jest dodatnia. Co robić? Leczyć nadal antybiotykiem, odpuścić? Mój lekarz "nie ma pomysłu". Proszę o wskazówki co do leczenia ureaplasmy.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje wykonać posiew z antybiogranem i wg niego włączyć leczenie celowane