Przeziębienia i współżycie z prezerwatywą a 7-dniowe opóźnienie okresu i złe samopoczucie

Witam mam 18 lat w czerwcu dużo chorowałam łącznie ponad dwa tygodnie miałam przeziębienie potem złapali mnie wirus miałam wysoką gorączke ok 40 stopni, współżyłam też z chłopakiem oczywiście byliśmy zabezpieczeni prezerwatywą która nie pękła ani nie zsuneła się. Pomimo tego jest już 7 dni odkąd okres mi się spoznił a dziś jest bardzo gorąco i jechałam szybko do sklepu rowerem gdy tam dotarłam nagle zrobiło mi się niedobrze i słabo

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Znacznie bardziej prawdopodobne jest jednak, że to infekcje są wynikiem opóźnienia miesiączki.