Przybranie na wadze po ciąży

Witam przed ciążą ważyłam 58 kg przy wzroście 175 cm w ciąży moja waga doszła do 90 kg :-( do dziś dnia a to jest już 7 lat cięzko mi dojść do mniejszej wagi już nawet nie marzę o poprzedniej ,stosowałam dietę dukana schudłam 15 kg ale wkońcu cos we mnie pekło przestałam i znów wróciłam do wagi sprzed diety dodam iż nie jem dużo choć nieregularnie moja tarczyca jest w normie .

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, żeby waga się nie wahała należy ustalić regularne pory posiłków i właściwe zapotrzebowanie energetyczne.
Warto by było zrobić ocenę sposobu żywienia, aby określić czy spożywa Pani odpowiednią ilość kalorii. Pozdrawiam

Witam,

Niestety dieta Dukana poza szybkimi efektami jest niestety nietrwała w efektach i spowalnia metabolizm. Należy przyjrzeć się Pani sposobowi odzywiania - zanim uda się Pani do dietetyka w swoim mieście proponuję spisać z 3 ostatnich dni co Pani jadła, kiedy, w jakich porcjach, itp. Być może wystarczy wskazać błędy żywieniowe i je wyeliminować. A samo stwierdzenie "nie jem dużo" nie musi być korzystne ze względu na metabolizm, który jest jak piec i musimy do niego wrzucać regularnie co 3 godziny wysokiej jakości pożywienie - oczywiście nie mówie tutaj o markach, a jedynie o odpowiednim zbilansowaniu diety. Jeżeli ma Pani pytania zapraszam do kontaktu poprzez www.dualmed.pl