Przyczyna podskórnych guzków u 3-letniego syna

Witam. U mojego niespelna trzy letniego synka zaczely sie pojawiac podskorne guzki ,pierwszy na podudziu lewym wiekosc 1cm i dwa satelitarne,drugi na plecach w okolicy ledzwowej,sa to lite hipoechogeniczne zmiany.Jest po biopsji w opisie jest napisane pseudo reumatoidalne i mamy skierowanie do poradni rematologicznej.Zauwazylam nastepne zmiany przy lokciu i malego guzka na palcu.Jest aktywny.Bardzo chcialabym wiedziec jaka jest tego przyczyna. Dziekuje za opowiedz.

Jeśli tak to warto się udać do neurologa z pytaniemczy nie należy rozważyć podejrzenia

w kierunku neurofibromatozy typ I

pozdrawiam