Przyczyna swędzenia brzucha w 3. trymestrze ciąży

przyczyną swedzenia skóry zwłaszcza brzucha w 3 trymestrze ciaży jest spowodowany nadmiarem estrogenów ,nadmiarem progesteronu . spadkiem gonadotropin czy nadmiarem tkanki tłuszczowej proszę o odpowiedx

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Należy przede wszystkim wykluczyć cholestazę ciężarnych oraz reakcję uczuleniową. Wskazana jest konsultacja u lekarza prowadzącego.