Przyczyny wzrostu guza na tarczycy

Witam, jakie są przyczyny wzrostu guza na tarczycy ? Czy twardość guza coś oznacza ? Czy koloid może po jakimś czasie zmienić się w raka złośliwego.

Aleksander Ropielewski

Przyczynami wzrostu guzów tarczycy sa głównie czynniki hormonalne i genetyczne predyspozycje. Nie można wykluczyć przemiany nowotworowej w przyszłości. Twardość guza nie ma znaczenia diagnostycznego.