Przyjęcie Atarax bez zachowania 4-godzinnego odstępu od tabletek antykoncepcyjnych

Biorę tabletki antykoncepcyjne Zoley, we wcześniejszych cyklach pojawiały mi się plamienia, jednak mój ginekolog powiedział, zebym się tym nie martwiła. W tamtym tygodniu(około środy) raz wzięłam Atarax na uspokojenie i nie zachowałam odstępu 4 godzin od wzięcia tabletki antykoncepcyjnej , w niedziele współżyłam, w poniedziałek pojawiło się malutkie krwawienie(dosłowie kropla krwi) i we wtorek wzięłam Atarax rownież nie przestrzegając odstępu 4 godzin. Czy istnieje możliwość zajścia w ciąże?

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze istnieje możliwość ciąży ponieważ niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Przyjmowanie powyższego leku raczej nie powinno spowodować spadku skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.