Przyjęcie tabletki po godzinie od momentu krwawienia

Witam Postanowiłam zacząć przyjmować tabletki antykoncepcje i wczoraj (wtorek) o 23 dostałam krwawienia. Jeszcze nigdy tak późno nie imałam miesiaczki i nie wiedziałam czy zażyć pigułkę z wtorku, czy z środy. Wziełam tabletke po godzinie od momentu dostania krwawienia, czyli o 24 z wtorku. Martwię się teraz czy aby na pewno dobrze zrobiłam. Bardzo proszę napisać mi co powinnam zrobić w takiej sytuacji, czy mam nadal kontynuowac blister. Czy jest wieksze ryzyko ze tabletki beda slabiej dzialac?

Aleksander Ropielewski

Powinna Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek w pierwszych 3 dniach cyklu. Następnie po zakończeniu opakowania zrobić przerwę 7 dniową. Jeżeli zaczęła Pani przyjmować tabletki dzień przed rozpoczęciem okresu proszę dokończyć opakowania i zrobić 7 dniową przerwę i rozpocząć następne opakowanie.