Przyjmowanie cynku a suplementacja

witam n Panstwa poratlu przeczytalam niezwykle wazna informacje dtyczaca suplementacji cynku mianowicie ze cynk odklada sie w organizmie i poza konczeniu zazywania jednego opakowania nalezy robic przerwe. Ile taka przerwa zatem powinna trwac zanim zacznie sie kolejne opakowania. Ja juz drugi miesiac przyjmuje cynk w dawce 15 mg na dobe. wiec ta informacja bedzie mi bardzo pomocna z gory dziekuje.pozdrawiam

W jakim celu ten cynk jest spożywany? Suplementy diety to nie cukierki, powinny być spożywane wyłącznie wtedy gdy jest np. stwierdzony laboratoryjnie niedobór cynku i lekarz zaleci suplementację. Lekarz też decyduje ile czasu ma ona trwać.