Przyrost wagi na zimę

Mimo braku zmiany diety, tyję na zimę. Czy to standard czy jednak trzeba zmienić sposób odżywiania się?

Witam.
W okresie zimowym m.in. często zmniejsza się nasza aktywność fizyczna, co prowadzi do szybszego odkładania się tkanki tłuszczowej. Spożywamy mniej produktów charakterystycznych dla sezonu ciepłego tj. świeże warzywa i owoce, które są niskokaloryczne. W ciepłe dni odczuwamy również mniejszy apetyt, a większe pragnienie (co sprawia, że jemy mniej)/ Zmiany pory roku wpływają na nasz jadłospis i aktywność fizyczną, dlatego można dostrzegać wahania masy ciała.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Warto zastanowić się czy przyrost masy ciała nie jest spowodowany mniejszą aktywnością fizyczną w okresie zimowym. Często jest też tak, że gdy jest nam zimno wybieramy potrawy trochę tłustsze, bardziej zawiesiste, rozgrzewające. Warto w okresie jesienno-zimowym wybierać np. na kolację zupy krem, są bardziej treściwe, rozgrzeją, a dodatkowo przygotowane z warzyw - niskokaloryczne.