Przytycie a predyspozycje genetyczne do niskiej masy ciała

Mam 16 lat, 180 cm i ważę 54 kg. Co mam zrobić, żeby przytyć? Szczupłość mam zapisaną w genach, podobnie jak wzrost, jednak chciałabym być nieco masywniejsza.
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W przypadku genetycznego dziedziczenia szczupłej sylwetki bardzo trudno zwiększyć w sposób widoczny masę ciała. Warto jednak dokonać oceny jadłospisu i sprawdzić, czy dzienna podaż energii jest wystarczająca w stosunku do potrzeb. W tym przypadku zalecana podaż energii to ok 2500kcal, przy umiarkowanej aktywności fizycznej. Warto jednak, aby energia ta pochodziła ze zdrowych produktów spożywczych, a nie fast foodów czy słodyczy.
Możliwe, że odpowiednie zbilansowanie jadłospisu i zwiększenie podaży energii w całodziennej racji pokarmowej, pomoże w zwiększeniu masy ciała.