Puchnięcie nóg od stóp do kolan

Witam,mam pytanie,,,,od dłuższego czasu puchna mi nogi od stop po kolano,lekarz domowy przepisal mi tabletki Furosemid,zuzylam już cale opakowanie i nic nie przechodzi nie mogę zalozyc butow na obcasie ani nawet kozakow bo nie dopne się w kostce,prosze o rade do jakiego specjalisty mam się udac i co to wogole jest,zaznaczam,iz biore leki na nadciśnienie BETALOC ZOK50 raz dziennie.Pozdrawiam

Witam serdecznie, obrzęki kończyn dolnych mogą miec wieloraką przyczynę, leczenie lekami odwadniającymi nieznanej choroby jest zwykle postępowaniem mało skutecznym. Bardziej pomoże zwykłe ograniczenie ilości soli kuchennej w diecie - o 50%.
Diagnostyka powinna wykluczyć/potwierdzić choroby:
- niewydolność serca (UKG)
- niewydolność nerek (poziom kreatyniny)
- niewydolność wątroby (poziom albuminy)
- niedoczynność tarczycy (TSH, fT4)
- niewydolność żylną (USG doppler)
- obrzęk limfatyczny (test Stemmera).
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec angiolog