Racjonalne odchudzanie w ciąży

Witam,jestem w 12 tyg ciązy przytyłam juz 10 kg,fakt jadłam to na co miałam ochote,bez zadnych ograniczen,postanowiłam wprowadzic racjonalne odżywianie, piec małych posiłków,czy jest szansa,ze zgubie kilka kilogramów?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
w ciąży się nie odchudzamy, racjonalne żywienie należy wprowadzić tak aby przybór masy w dalszych miesiącach nie był taki wysoki. Zalecany przyrost masy w ciąży dla kobiet bez nadwagi i otyłości to 15-16 kg, więc może Pani przytyć jeszcze 5-6 kg.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Racjonalne i zdrowe odżywianie jak najbardziej ale odchudzanie w czasie ciąży nie! Proszę się teraz nie odchodząc , waga nie może spadać. Urodzi Pani i wtedy można pomyśleć o odchudzaniu.
Powodzenia i pomyślnego rozwiązania!

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Droga Pani!

Odchudzanie w ciąży jest bezwzględnie zakazane! W tym szczególnym dla Pani okresie musimy myśleć nie tylko o Pani, ale także o dziecku, które potrzebuje wszystkich potrzebnych składników do prawidłowego rozwoju. Kobiety są tak naturalnie "zaprogramowane", że po urodzeniu dziecka zacznie Pani naturalnie spalać więcej energii dzięki laktacji. Dodatkowa korzyść, aby karmić dziecko piersią, jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Na tą chwilę zachęcam do pilnowania obecnej masy ciała, aby nie ulegała zwiększeniu. Wbrew powszechnemu powiedzeniu, niech nie je Pani za dwoje, ale dla dwojga :)
Jeżeli ma Pani wątpliwości związane z dotychczasowym żywieniem, to zapraszam do kontaktu mailowego. Pomogę Pani rozwiać wątpliwości. Może Pani również skorzystać z porady dietetyka przyjmującego w okolicach miejsca Pani zamieszkania.
Pozdrawiam!
kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl