Jak wrócić do wagi sprzed ciąży?

Witam cztery miesiące temu urodzilam córeczkę, niestety w ciąży bardzo dużo przytylam ponad 28 kg przed ciaza wazylam 52 kg a obecnie 68 kg wzrost 168 cm. Bardzo proszę o porade w jaki sposób mogę wrócić do wagi z przed ciąży?. Dodam że karmie piersią i staram sie tylko zdrowo odżywiać, dużo spaceruje a moja waga niechce wogule ruszyć z miejsca.

Szanowna Pani,
Jest jeszcze zbyt wcześnie ażeby martwić się Pani wagą. Po pierwsze jeżeli karmi Pani piersią i stosuje zdrową, zbilansowaną dietę, nie podjadając nadmiernych ilości, to Pani waga powinna naturalnie zacząć spadać w najbliższym czasie. Jeżeli tak się nie stanie, to niestety dopóki Pani karmi nie ma mowy o jakichś szczególnych dietach. Żeby Pani mleko było wartościowe dla dziecka musi Pani dostarczyć do organizmu cały szereg substancji odżywczych, co niestety przy stosowaniu restrykcyji w diecie zostałoby prawdopodobnie naruszone. Proszę się postarać o wdrożenie większej ilości wysiłku fizycznego (spacery są bardzo przyjemnym rodzajem aktywności, ale niestety spalają minimalną ilość kalorii). Jeżeli natomiast ma Pani wątpliwości co do tego czy dieta jest prawidłowa i czy nie je Pani zbyt dużo polecam wizytę u specjalisty, który przeanalizuje Pani nawyki żywieniowe i ewentualnie zaleci co trzeba zmienić. Jeżeli natomiast waga nie będzie się zmieniać w ciągu najbliższych 3 miesięcy można się także udać na badania hormonalne, ażeby sprawdzić czy organizm powraca do równowagi po ciąży i czy masa ciała nie wynika przypadkiem z zaburzeń w tej materii. Życzę powodzenia i dużo spokoju przy maleństwie.

Witam. Przez czas kiedy Pani karmi, proszę utrzymywać zasady zdrowego odżywiania plus spacery, może jakieś ćwiczenia w domu kiedy maleństwo śpi? Burza hormonalna, która Pani przeszła podczas ciąży nie jest do końca uspokojona. Po zakończeniu karmieniem piersią można włączyć redukcyjną.