Czy waga po ciąży zacznie spadać?

Witam Jestem 2,5 miesiąca po porodzie po przez CC, karmię piersią. Waga stoi w miejscu od dłuższego czasu, natomiast widzę że cm lecą. Jak to jest możliwe? Czy waga też w końcu ruszy? Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

jeżeli będzie Pani zdrowo i prawidłowo się odżywiać to oczywiście, że waga ruszy. W tym momencie lecą cm a waga stoi ponieważ wciąż jest produkcja mleka plus zapewne gromadzi się w organizmie woda. Okres karmienia piersią nie jest dobrym czasem na odchudzanie. Nie powinna Pani być na ujemnym bilansie energetycznym. Powinna Pani jednak stosować dobrze zbilansowaną dietę!

W razie pytań podaję kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl