Czy to prawda, że zacznę chudnąć dopiero po trzech miesiącach, karmiąc piersią?

Dzień dobry. Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwa mamą. Moją córeczkę karmie piersią, chciałabym się dowiedzieć czy karmiąc piersią schudnę. Jeszcze 10 kg musze schudnąć by powrócić do wagi sprzed ciąży. Nie objadam się bardzo a waga stoi w miejscu. Czy to prawda że zacznę chudnąć dopiero po trzech miesiącach karmiąc piersią? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
W okresie karmienia piersią metabolizm ulega przyspieszeniu, a zapotrzebowanie energetyczne zwiększeniu. Dzięki temu niewielkim wysiłkiem karmiąca mama odzyskuje figurę. Naturalne, prawidłowe tempo chudnięcia po porodzie to:
o 8 kg w pierwszym tygodniu po porodzie
o 9 kg w pierwszym miesiącu po porodzie
o kilogram na miesiąc w ciągu kolejnych miesięcy po porodzie
Zdrowe odżywianie, zgodnie z piramidą żywienia spowoduje, że zgubienie zgromadzonych w okresie ciąży w postaci tkanki tłuszczowej „zapasów” jest łatwiejsze, zwłaszcza jeśli dołączy się do tego aktywność fizyczną. Jeśli natomiast w ciąży przyrost masy ciała był zbyt duży, a zdrowa dieta i aktywność fizyczna nie przynoszą spodziewanych efektów, można trochę ograniczyć ilość przyjmowanych pokarmów. Ale tak, aby dobowa liczba kalorii nie była mniejsza niż 1800. Nie wolno stosować restrykcyjnych diet odchudzających. Dieta powinna być różnorodna, zbilansowana i najlepiej skonsultowana ze specjalistą Należy pamiętać, że aktywność fizyczną sprzyja chudnięciu i poprawia samopoczucie.
Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi oraz położną prof. Beatą Piętą)